Čerpáte informace z více zdrojů?

12.09.2021

Někoho slyšíme něco říkat nebo si něco přečteme a většinou to bereme jako hotovou věc. Je to přece nejjednodušší cesta a můžeme jít dál... Jenže se pak může stát, že informace není pravdivá a situace se obrátí proti nám. Jak tedy postupovat?

Vyslechněte informaci

I když máte naplánovanou úplně jinou činnost, nezbyde vám nic jiného, než si člověka vyslechnout. Jen si držte mantinely, někdy je druhá strana hodně upovídaná... Zkuste si vytvořit systém ohlašování návštěv i jejich případné ukončení (paní vrátná nebo hospodářka jsou dobré spojenkyně).

Hledejte další informace

Času je málo, ale i tak - pokud je to jen trochu možné, vyhledejte další zdroje. Typickým příkladem je sdělení rodiče o špatné práci učitelky s - na první pohled - nezpochybnitelným důkazem. Svádí to dát mu za pravdu a kolegyni si pozvat na kobereček. Zachovejte klid, rodiči sdělte, že si vše zjistíte a že se mu ozvete.

Pracujte s informací

Teprve když budete mít k dispozici úplnou informaci od všech, vyhodnoťte ji a následně s ní pracujte. Sdělte všem, kterých se informace týkala, jaké závěry jste přijali a poučte se z ní do budoucna.

Čas všech lidí je vzácný a u vedoucích pracovníků to platí obzvlášť. Ale i tak ověřujte informace a pečlivě zvažujte, jak s nimi naložit ku prospěchu všech. Hodně elánu!  

Irena Trojanová